Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Sokół przegrał z UKS SMS Karpacz w ostatnich minutach meczu

Małgorzata Fudali Hakman
W 9. kolejce rozgrywek 3. ligi koszykówki mężczyzn. MKS Sokół Basketball Żary podejmował we własnej hali UKS SMS Karpacz.

W pierwszej rundzie rozgrywek podopieczni Radosława Barcza bez problemu pokonali młoda drużynę z Karpacza 58:84, więc nikt nie spodziewał się, że tym razem będzie inaczej. Jednak goście do Żar przyjechali odmienionym składem a w ich szeregach pojawili się gracze grający w drugiej lidze stawiając gospodarzom o wiele wyższe wymagania niż w poprzednim starciu obu zespołów. Pojedynek od początku do końca był bardzo wyrównany. Na tablicy wyników gości prawie wyłącznie remis i żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalom na więcej niż 2 punkty. widać było, że przyjezdni przyjechali do żar po zwycięstwo bo ich determinacja była ogromna. Sokolanie także nie zamierzali odpuścić i zażarta walka walka trwała do ostatnich minut, a żarscy kibice jak mogli zagrzewali swoich zawodników do walki. Niestety pod koniec ostatniej kwarty zwycięstwo zaczęło się wymykać miejscowym z rąk. Mnożące się faule i fatalna nieskuteczność pod koszem rywala spowodowały, że goście zaczęli odjeżdżać żaranom zdobywając z minuty na minutę przewagę, którą dowieźli do końca pojedynku. Sokół przegrał 68:74 z SMS Karpacz i zajmuje 5 pozycję w tabeli 3.ligi.

-Całe spotkanie oceniam bardzo pozytywnie. Solidne zawody w naszym wykonaniu z mocnym przeciwnikiem, który miał w swoich szeregach kilku zawodników 2-ligowych. Graliśmy punkt za punkt z przeciwnikiem przez cały mecz i takie mecze uczą najwięcej. Niesamowite jest to, że mimo tej zaciętej rywalizacji, każdy ze składu zapunktował w tym meczu i dał od siebie coś dobrego dla drużyny. Przełomowym momentem spotkania był początek 4 kwarty, gdzie bardzo szybko popełniliśmy 4 faule przez co rywal wykonywał mnóstwo rzutów wolnych i tym sposobem utrzymywał lekka przewagę-podsumował Radosław Barcz, trener MKS Sokół Basketball Żary.

W przerwie meczu na sali pojawił się "Nie tak bardzo święty" Mikołaj, który rozdał najmłodszym prezenty

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani