Remis Lechii Zielona Góra. Niedosyt, ale szacunek dla punktu

Cezary Konarski
Piłkarze Lechii Zielona Góra od remisu ze Stalą Brzeg rozpoczęli nowy sezon w trzeciej lidze. ZGSPORT.PL/Andrzej Sacha
Piłkarze trzeciej ligi rozpoczęli sezon 2020/21. W inauguracyjnym meczu Lechia Zielona Góra zremisowała (1:1) na wyjeździe ze Stalą Brzeg.

Stal Brzeg – Lechia Zielona Góra 1:1 (1:1)

Bramki: Niemczyk (43) – Mycan (20).
Lechia: Fabisiak - Ostrowski, Łokietek, Górski (79. min Kaczmarczyk), Małecki (79. min Stachurski) - Garguła (88. min Żukowski), Czarnecki, Mycan (79. min Staśkiewicz), Babij - Athenstadt, Kobusiński.

Zielonogórzanie mecz w Brzegu rozpoczęli z niezłym impetem. Narzucili gospodarzom swój styl gry, na efekty długo nie trzeba było czekać, bo już w 20. min Lechia prowadziła. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do bramki skierował Przemysław Mycan. Lechia szła za ciosem, groźnie atakowała, ale skuteczność gości „leżała”. Należy też zaznaczyć, że miejscowi rozkręcali się z minuty na minutę i byli coraz groźniejsi. W rezultacie zielonogórzanie dostali bramkę „do szatni”, w 43. min wyrównał Marcin Niemczyk.
Po zmianie stron zielonogórzanie znów stworzyli sporo sytuacji strzeleckich, ale wyniku spotkania zmienić nie zdołali.

Trener Lechii: Trzeba szanować ten punkt

- Mamy pewien niedosyt, ale punkt zdobyty na tak trudnym terenie bardzo szanujemy – powiedział Andrzej Sawicki, trener Lechii. - Boli trochę to, że wykreowaliśmy sobie dużo okazji do zdobycia bramki, a nie wykorzystaliśmy ich. Skuteczność nas zawiodła. Jeśli na wyjeździe ma się tyle sytuacji, to fajnie by było, gdyby coś z nich zdobyć. Jednak z drugiej strony, takie mecze często się przegrywa przez to, że można zostać ukaranym za niewykorzystane okazje. Dlatego zachowujemy spokój, trzeba szanować ten punkt, ale zaznaczę jeszcze raz, że mały niedosyt jest, bo mieliśmy okazję, by zmienić wynik zarówno przy prowadzeniu w pierwszej połowie, jak i w drugiej części spotkania, gdy był już remis.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: GKS 74 Pniówek Pawłowice – Piast Żmigród 1:1, ROW 1964 Rybnik – Rekord Bielsko-Biała 1:1, Polonia Stal Świdnica – Ruch Chorzów 2:4, LKS Goczałkowice – MKS Kluczbork 2:3, Gwarek Tarnowskie Góry – Zagłębie II Lubin 0:4, Miedź II Legnica – Ślęza Wrocław 1:4, Polonia Nysa – Foto Higiena Błyskawica Gać 1:2.