Policjant z żarskiej komendy wywalczył srebrny medal w kumite w Mistrzostwach Polski w Oyama Karate

Małgorzata Fudali Hakman
W Rzeszowie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Kumite. W kategorii - senior plus do 80 kilogramów wystartował aspirant Grzegorz Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, który wywalczył tytuł Wicemistrza Polski.

W miniony weekend (27 i 28 listopada) w Rzeszowie odbyły się XXVI. Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite. Turniej odbył się na Hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekracji. W zawodach wzięło udział blisko 270 zawodników z 33 klubów z całej Polski. Wśród nich znalazł się aspirant Grzegorz Nowak, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach. Funkcjonariusz trenuje w Lubskim Klubie Sportowym Oyama Karate. W turnieju wystartował w kategorii – senior plus (do 80 kg) i wywalczył drugie miejsce. Jest znakomitym i doświadczonym zawodnikiem To kolejny sukces policjanta, który sportami walki interesuje się od ponad 25 lat.

W maju 2018 roku w Jeleniej Górze odbyły się XXIII. Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite Grzegorz wystartował wówczas w najcięższej kategorii senior plus powyżej 80 kilogramów i wywalczył podium, został Wicemistrzem Polski Oyama Karate w Kumite.W 2019 roku wystartował w Trzecim Pucharze Polski Oyama Karate w Nowogrodzie Bobrzańskim w kategorii senior plus (w wadze do 80 kilogramów) i stanął na podium, zajmując trzecie miejsce.
Oyama Karate – to pełnokontaktowy styl karate, szybkie przemieszczanie się, wyprzedzanie ataku przeciwnika i zejścia z linii ciosu wraz z równoczesnym kontratakiem. Policjant walczył w kategorii Knockdown, w której dozwolone są kopnięcia na głowę.